Kategorie wiekowe w pływaniu

Kiedy warto zapisać dziecko na naukę pływania?

Jeśli rodzic chce zacząć uczyć malucha pływać musi wiedzieć, że nie ma najmniejszego powodu, by czekać. Niemal każdy wiek to właściwy czas, aby zapisać siebie, czy swoje dziecko na lekcje pływania w naszej szkole.

Nauka pływania w każdym wieku – zapraszamy

W tym miejscu chcemy przybliżyć wszystkim powody, dla których nauka pływania jest dobrym pomysłem na każdym etapie dzieciństwa, a nawet życia dorosłego.

Niemowlęta w wieku 4 miesięcy i starsze

Nawet, jeśli nie mieszkasz w pobliżu plaży, jest wiele powodów, dla których już nawet niemowlę może i powinno nauczyć się pływa. Jest ich naprawdę wiele i wszystkie są dobre, ale najważniejszy jest ten, że pływanie to życiowa umiejętność, której każdy powinien się nauczyć – dlaczego nie zacząć już teraz?!

Skoro niemowlęta uczą się, jak poruszać się po świecie, to równie dobrze mogą nauczyć się pływać. Na naszych zajęciach dedykowanym najmłodszym uczniom – instruktorzy wykorzystują ich wrodzoną ufność, aby nauczyć podstawowych umiejętności potrzebnych do bezpiecznego poruszania się w wodzie.

Dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym

Zaczynają wchodzić w rutynę w szkole, więc jest to świetny czas, aby dodać do niej i lekcje pływania! Nasza szkoła pływania to najprostszy i najprzyjemniejszy sposób, aby dzieci zaczęły czerpać prawdziwą radość z przebywania wody, by mogły już pływać bez pomocy – stylem dowolnym, jak i pod wodą. Szkoła podstawowa to kolejne zaproszenie do nauki – i to bez względu na to, w którym miejscu dziecko się znajduje względem pływania – od „jeszcze nie było pod wodą” do „chce pokonać starszego brata w zawodach pływackich” – wszystkie dzieci są mile widziane na zajęciach nauki pływania. Warto zaznaczyć, iż dbamy o dobieranie do grup młodych pływaków o podobnym poziomie umiejętności.

Starsze dzieci a nauka pływania

Nawet, jeśli uważa się, że nastolatek „umie” pływać, nadal można zobaczyć niezwykłe korzyści z intencjonalnie zaplanowanych zajęć w szkole pływania. Nastoletni pływacy dzięki nim pływają:

  • coraz dalej,
  • coraz dłużej,
  • nad i pod wodą.

Także uczą się stylów dowolnych, motylkowych, klasycznych – w zależności od potrzeb, oczekiwań i preferencji młodego ucznia.