Nauka pływania dla dzieci

Nauka pływania dla dzieci – dlaczego warto?

Umiejętności związane z bezpieczeństwem w wodzie, których dzieci zdobywają podczas lekcji pływania, pozostaną z nimi do końca życia! Jednak to nie jedyna korzyść, jaka wiąże się z zapisaniem pociechy na lekcje pływania. Nasza szkoła pływania pragnie zwrócić uwagę na jeszcze wiele innych walorów, jakie to zapewnia.

Nauka pływania a poczucie bezpieczeństwo w wodzie

W naszej szkole pływania wszystko, co robimy, kręci się wokół pomagania dzieciom w nauce tego, jak zachowywać się i czuć bezpiecznie wodzie i w jej pobliżu. Dlatego na każdej lekcji praktykujemy bezpieczeństwo w wodzie i zaczynamy uczyć dzieci umiejętności pływania ratującej życie już od 4 miesiąca życia.

Pływanie – sposób na aktywność fizyczną

Pływanie może być świetnym sposobem na to, aby dzieci były aktywne i zdrowe przez cały rok. Podczas gdy większość ludzi wie, że pływanie to świetne ćwiczenie cardio o niewielkim wpływie na stawy, zapewnia również szereg innych korzyści zdrowotnych, takich jak:

  • poprawa siły,
  • większa wytrzymałość,
  • wysoka elastyczność,
  • lepsza równowaga,
  • i nie tylko!

Choćby dlatego warto zapisać dziecko na naukę pływania, jak i samemu korzystać z basenowych aktywności, przynajmniej raz na jakiś czas.

Pływanie a zdrowie układu sercowo-naczyniowego

Jeśli chodzi o zdrowie układu sercowo-naczyniowego, nauka pływania jest jednym z najlepszych zajęć, ponieważ pomaga kondycjonować serce i płuca, aby wydajniej współpracowały. W rezultacie ludzkie serce nie musi tak ciężko pracować, aby pompować krew i tlen w całym organizmie. Zasada ta dotyczy w równym stopniu dzieci, co dorosłych. Dlatego na naukę pływania do naszej szkoły zapraszamy nie tylko najmłodszych, ale i osoby w każdym wieku. Nigdy nie jest za późno!

Szkoła pływania – jeszcze więcej korzyści

Oczywiście tych kilka zachęt to wciąż jedynie ułamek z szerokiego spektrum korzyści, z jakich skorzysta każda osoba wprowadzając pływanie do życia swojego, czy swoich bliskich. Zachęcamy zatem raz jeszcze do zapoznania się z ofertą naszej szkoły, celem dobrania najbardziej dopasowanej do osobistych potrzeb propozycji.